Arnold Schwazaneger‘i Oynayan Von Moger  2020 NPC Universe Şampiyonu

Arnold Schwazaneger‘i Oynayan Von Moger 2020 NPC Universe Şampiyonu

Arnold Schwarzenegger'in hayatını konu alan "Bigger" filminde Arnold'u canlandıran aktör Calum Von Moger geçtiğimiz hafta sonu Charleston şehrinde yapılan 2020 NPC yarışmasında finalde yer alan yarışmacılar IFBB Pro unvanı almaya hak kazandı.
 
 
 
Film hazırlıkları sırasında Arnold ile antrenmanlar yapan aktör aynı zamanda bir vücut geliştirme sporcusu. 2015 yılında WFF Mr. Universe unvanını kazanan sporcu 2016 yılında NPC yarışmasını kazandı. Geleceğe dair umut vadeden sporcular arasında görülen Calum Von Moger 2017 yılının aralık ayında 405 pound ağırlığında barbell curl yaparken pazı yırtığı sebebi ile sakatlık yaşamıştı.
 

 

Antrenmanların yanı sıra poz çalışmalarınıda Arnold ile yapan Von Moger yarışma öncesi yaşadığı sakatlıklardan kurutulması yaklaşık iki yıl sürdü. Fakat bu iki yılın sonunda 2020 NPC Universe yarışması ile podyumlara geri döndü. 30 yaşındaki sporcu 17 diğer yarışmacı ile birlikte Klasik Fizik kategorisinde D grubunda yarıştı. 2020 yılında Mr. Olympia yarışmasına katılmaya hak kazanamasa da 2021 yılında Mr. Olympia’ya katılma şansını elinde tutuyor. Von Moger oyunculuktaki başarısından sonra spor hayatında profesyonel kariyerine ne zaman nokta koyacağı hakkında bilgi vermedi.
 
 
 
Diğer 8 kategoride yarışan sporcuların birincilikleri şu şu şekilde:
 

- Men’s Classic Physique — Tomas Adame-Hernandez

Men’s Physique — LaMont Patillo

Men’s Open Bodybuilding — Ulises Gonzalez

Bikini — Michelle Simmons

Fitness — Kamaree Morales

Figure — Shakia Mackey

Women’s Physique — Queen Thompson

Wellness — Yarishna Ayala

 
D gurubunda birincilik elde eden Von Moger Overall Classic Physique’te birincilik kazanamadı. Birincilik A grubunun şampiyonu Tomas Adame-Hernandez’e gitti. Ayrıca bu yarışma Adame-Hernandez’in son amatör yarışması oldu. O da pro card sahibi oldu.


 

Benzer Yazılar

Güncel Gelen Yorumlar 1 Adet

Haydi !
Bizimle bilgini paylaş / Soru sor

{{ yorum.yazan }}
Cevapla
{{ cevap.yazan }}
Yukarı